Haber

Azerbaycan’dan etkileyici yardım görüntüsü

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve Türkiye’nin birçok ilini etkisi altına alan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilerinin ortadan kaldırılması için Azerbaycan’da yardım kampanyaları sürüyor.

Bakü sokaklarında çekilen bir fotoğraf, Azerbaycan halkının Türkiye’nin yanında olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bu görüntü beni duygulandırdı

Maddi durumu iyi olmayan bir vatandaş, aracına yüklediği yorgan ve çeşitli malzemeleri yardım toplama noktasına taşırken kameralara yansıdı.

Devlet, özel kuruluşlar, Türk ve Azerbaycanlı işadamları tarafından Türkiye’de meydana gelen depremin mağdurlarına destek amacıyla başlatılan yardım kampanyalarına Azerbaycan halkı büyük bir istekle katılıyor.

Kardeş ülkeden yardım yağıyor

Kampanyayı duyan vatandaşlar yardım toplama noktasına giderek battaniye, yorgan, ısıtıcı, giysi, ayakkabı ve erzak gibi depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek malzemeleri teslim ediyor.

Alınan malzemeler, türüne göre görevli personel ve gönüllüler tarafından kolilere konularak Türkiye’ye hareket için hazırlanır. Toplanan yardımlar daha sonra tırlara yüklenerek Türkiye’deki depremzedelere ulaştırılmak üzere Türkiye’ye gönderiliyor.

haber-turhal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu