Haber

Bakan Çavuşoğlu’ndan “kapılar Suriyelilere açılıyor” iddialarına net yanıt: PKK/YPG kontrolündeki yerlerde kapıların açılması söz konusu değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş ile Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu yaptığı konuşmada “Suriyelilere kapılar açıldı” tezlerini çok net bir şekilde dile getirdi.

“YANLIŞ BİLGİLERİ KEŞFETMEK EN İYİ BİR İNANÇ YAKLAŞIMI DEĞİLDİR”

“Bize karşı olanlar olabilir, eleştiri doğaldır ama yanlış bilgi vererek halkı tahrik etmek iyi niyetli değildir.” Çavuşoğlu, “Bu konu tamamen depremle ilgili. Türkiye’de deprem oldu, Suriye’yi de etkiledi. Uluslararası camiaya teşekkür ediyoruz. Bu yardımların bir kısmı doğrudan havadan gidiyor ve hava sahamızı bu uçaklara açıyoruz.” sözlerini kullandı.

“PKK’YPG’NİN KONTROLÜNDEKİ KAPILARIN AÇILMASI SORUN DEĞİL”

Çavuşoğlu, “BM insani yardımları yıllardır gümrük kapılarından geçiyor. Biz uluslararası topluma ve BM’ye sınır kapılarından geçebileceğini söyledik. Hepsi bu kadar. PKK/YPG’nin bulunduğu veya Suriyeli akını olup olmadığını bize sorsunlar, biz doğru bilgiyi vereceğiz. Vereceğiz. Bu kapılar sadece insani yardımın ulaşması için açıktır. Yüzsüz bilgi yaymak için yeterli niyet yok” dedi.

cine-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu