Haber

Bingöl afet bölgesi ilan edilecek mi?

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kahramanmaraş’ta depremi hisseden ve deprem riski taşıyan Bingöl ve Tunceli’nin de afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi. Bingöl’deki binaların yarısının ağır hasarlı olduğunu belirten Erol, “Sadece Elazığ’ı değil, Bingöl ve Tunceli’yi de afet bölgesi ilan edin, çünkü bu iller afet bölgesi ilan edilmeli ve önleyici tedbirler alınmalı.” söz konusu. Bingöl afet bölgesi ilan edilecek mi? Detaylar burada…

BİNGÖL AFET BÖLGESİ Mİ İLAVE EDİLECEK?

Bingöl’ün bir an önce afet bölgesindeki iller arasında yer alması gerektiğini belirten Erol, “Bingöl’deki binaların yüzde 50’si ağır hasarlı ve riskli. Gelin bu sorunu birlikte çözelim. Hasarlı binaların yıkılması ve yenilerinin yapılması. TOKİ tarafından yeni konutlar vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaktır.

“TUNCELİ’Yİ ELAZIĞ’TAN AYRI GÖREMİYORUZ”

Elazığ’dan başka Bingöl ve Tunceli’yi görmediklerini ifade eden Erol, “Elazığ Milletvekili olarak Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesi talebimizi gündeme getirdiğimizde sadece Elazığ’ı değil Bingöl ve Tunceli’yi de afet bölgesi ilan edin. Bu illerde bulunmaktadır.Afet bölgesi ilan edilerek önleyici tedbirlerin alınması kesinlikle ve kesinlikle gereklidir.Ayrıca 2003 ve 2005 depremlerinden sonra burada 3 bin 3 bin 500 civarında hasarlı bina tespit edilmesine rağmen, Daha sonra bürokratların müdahalesiyle bu hasarlı binaların yapımına ara verildi ve bununla ilgili soru önergesi soruldu.Bingöl’deki tüm vatandaşlarımızın can, mal ve güvenlik asayişi ile huzur içinde evlerinde kalabilmeleri için, yani Telaş ve endişe yaşamamanız için yeni bir Maraş, yeni bir Hatay, yeni bir Malatya, yeni bir Adıyaman yaratacağız.Cumhuriyet Halk Partisi olarak yanınızda olacağız ama bu siyasi bir meseledir. konu. İlinizin milletvekilleri ile bu konuda görüşerek hassasiyetlerini biliyorum, onlar da kendi illerinde böyle bir sorunun yaşanmamasını, can ve mal kaybı olmamasını istiyorlar. O arkadaşlarla görüşüp süreci takip ederek Bingöl ve Tunceli’yi afet bölgesi ilan etmek, önleyici tedbirler almak, vatandaşlarımızın can ve mallarını korumak için devletin varlığını buraya getirmek için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu