Haber

İl başkanlığı CHP’nin atamasını yalanladı! “Ülkeyi onlar mı yönetecek?”

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Genelkurmay Başkanlığınca Ural’ın yerine Sabiha Güler Koçer atandı.

Genel Merkez, 16 Ocak’ta yapılan atamaya ilişkin yazısını 17 Ocak’ta il başkanına gönderdi.

İL İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞE İZİN VERDİ

Ancak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek tarafından cumhurbaşkanlığına getirilen Koçer’in il yönetimi tarafından aranmadığı iddia edildi.

CHP Çanakkale İl Başkanlığı sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı, “Bize gönderilen bir mektup yok” Koçer’in başkanlığını reddetti. İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “16.01.2023 akşam saatlerinde Çanakkale yerel basın kuruluşlarının internet sitelerinde ve kişisel sosyal medya hesaplarında CHP MYK tarafından il başkanlığına atama yapıldığı haberi paylaşılmış olup, bu haberlerin halen devam ettiği görülmektedir. Merkezi tarafından il başkanlığımıza gönderilmiş olan bu içerikte herhangi bir resmi yazı bulunmamaktadır.”söylendi.

AK PARTİ TURAN: ÜLKEYİ BUNLAR YÖNETECEK Mİ?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. “6 Masa’nın aday derdine yeni alıştık! Şimdi CHP Çanakkale’ye il başkanı atadı, İl Başkanlığı da ‘böyle bir atama yok’ diyor. Gülecek misiniz, ağlayacak mısınız?! Ülkeyi onlar mı yönetecek? ?!”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu