Haber

“Ilıca’dan Ata’ya selamlar”

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ilıca’ya gelişinin 97. yıl dönümü Çeşme Belediyesi tarafından “Atamıza Ilıca’dan Selamlar” etkinlikleriyle kutlandı. Festivalin son gününde Maya Eryüce-Altuğ Dilmaç ve Zafer Çebi Orkestrası eşliğinde “Zamansız Şarkılar” söylendi.  

21-23 Temmuz tarihleri ​​arasında Ilıca Taş İskele’de sergilerden söyleşilere, konserlerden dans gösterilerine dolu dolu bir programla kutlanan etkinlik, Atatürk Fotoğrafları ve Eski Çeşme Fotoğrafları standı, “Kadın Efeler” dans gösterisi ve Zeybek Gösterileri ile gerçekleştirildi.

 

Ilıca ile “zamansız şarkılar”

Ilıca’dan Atamıza Selam etkinlikleri kapsamında Hanri Benazus’un “Cumhuriyet Fotoğrafları” Koleksiyonu Standı açıldı. Festivalin ilk gününde ünlü besteci, yorumcu, ilahiyat yazarı ve müzik yapımcısı Ali Kocatepe, müziğiyle unutulmaz bir gece yaşattı. Festivalin ikinci gününde Mustafa Başgülşen, “Geldikçe…” adlı iki perdelik tek kişilik oyunuyla seyirciyi aydınlattı. Festivalin son gününde ise Hanri Benazus “İnsani Yönden Atatürk” konulu bir konuşma yaptı. Akşam ise Maya Eryüce – Altuğ Dilmaç ve Zafer Çebi Orkestrası’nın eşlik ettiği “Zamansız Şarkılar” konseri ile müzikseverler Ilıca’nın ılık rüzgarları altında büyülü bir yolculuğa çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu