Ekonomi

Park yasağını çiğneyenler yandı! İstanbul’da çekici ücreti yüzde 60 arttı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) Ocak ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda kayyum otoparklarına götürülerek koruma altına alınan araçların günlük park ve cazip fiyatlarının düzenlenmesi önerisi de geldi.

ÇEKİM FİYATINDA YÜZDE 60 ARTIŞ

Türk Polis Teşkilatı Vakfı Genel Müdürlüğü, cazip gider maliyetlerini son belirlenen fiyat tarifesi ile karşılayamadığı için boşa gittiğini belirterek 2023 yılı için zam talebinde bulundu. Teklif oy birliği ile kabul edildi.

Alınan kararla, park yasağı ve park yasağı durumunda çekme ücreti hariç 5 kilometreye kadar özel ulaşım ücreti yüzde 60 artışla 250 liradan 400 liraya çıktı. Kilometresi 12 lira olan fiyat yüzde 25 artarak 15 liraya çıktı.

OTOPARK ÜCRETLERİ

Kayyım otoparklarında motorlu bisikletlerin günlük fiyatı 6,50 liradan 10 liraya, motosikletlerde 13 liradan 20 liraya, otomobillerde 30 liradan 40 liraya, kamyonet, minibüs, kara taşıtlarında 32 liradan 10 liraya kadar değişiyor. 50 lira; 52 lira olan kamyon, otobüs, tır ve iş makinesi fiyatı 75 liraya, 78 lira olan iş makinesi ve treyler fiyatı ise 100 liraya çıkarıldı.

korkut-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu