Haber

Tunceli Belediyesi’nde Personele Yüzde 85 Artış!

TKP’li Tunceli Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme ile çalışanların maaşlarına yüzde 85 zam yapıldı. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, çalışanların maaşlarının 21 bin TL’yi geçeceğini belirterek, “Ağustos ayı itibariyle çalışma saatleri 7 saate düşürülecek” dedi.

TKP’li Tunceli Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında 63 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre 01.03.2023 – 28.02.2024 tarihleri ​​arasında norm ekip çalışanlarının aldığı günlük ücret ve sosyal haklara 01.03.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 85 zam yapıldı.

Sözleşmede ayrıca çalışanlara günlük 6 TL yol ücreti ödeneği de imzalandı. Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, haziran ayında yapılacak toplu iş sözleşmelerinin ardından taşeron firma çalışanlarının çalışma saatlerinin ağustos ayı itibarıyla 7 saate indirileceği bilgisini paylaştı.

“Maaşlar yaklaşık 21 bin 200 liraya yükseltildi”

Varılan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan TKP lideri Maçoğlu, şunları söyledi:

“Bileşenlerimizle yaklaşık iki yıldır sözünü ettiğimiz çalışma saatlerinin azaltılmasına yönelik çalışmalarımız da sonuçlanmıştır. Haziran ayında şirket çalışanlarımız ile imzalanacak sözleşmenin ardından Ağustos ayı itibari ile çalışma saatleri 7 saate düşürülecektir. Bu karar işçilerin hakkıdır.

İhale ile yapabileceğimiz tüm masrafları işçilere verip onları destekleyerek daha iyi, ucuz ve kaliteli bir iş yapılıyor. Ekip çalışanlarımızın 11 bin 500 lira olan maaşları yüzde 85 zamla 21 bin 200 liraya çıkarıldı.’

haberyunak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu