Haber

Yüzyılın faciasında ürünleri bozulmadan kalan züccaciyeciden yeni görüntü! kamerada deprem

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan züccaciye mağazası, raflarındaki ürünlerin bozulmaması üzerine kapılarını yeniden açtı. Onikisubat ilçesine bağlı Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi’nde bulunan ve depremlerde hafif hasar gören Sara Sitesi A Blok’un alt katındaki mağazanın sahibi, 6 Şubat’tan bu yana kapalı olan işyerini açarak satışa başladı. Birkaç tabak ve bardak dışında, raflardaki eserlerin zarar görmediği mağazanın duvarlarında sıva çatlakları tespit edildi.

DEPREM ANI KAMERADA

Deprem anında iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, rafların sallanması, bazı eserlerin düşmesi, tozların uçuşması, çöken bir binadan parıldayan ışıklar dikkat çekti.

“BÖYLE OLDUĞUNDA OLDU”

Dükkan sahibi, deprem sırasında kendisinin ve iki çocuğu ile eşinin evdeki bazanın yanına çöktüklerini, sarsıntı geçince binayı terk ettiklerini söyledi. Eşinin doktor olduğunu ve hastaneye doğru yola çıktıklarını anlatan Kabil, trafik nedeniyle 20 dakikalık yolu 1,5 saatte gidebileceklerini, sonraki 3 günü ise hastane bahçesinde kalarak geçirdiklerini ifade etti. araba. Cengizhan Kabil, evinde veya iş yerinde değerli bir hasarın olmadığını belirtti. söz konusu.

“BİR İKİ BARDAK TABAĞIM DÜŞÜYOR”

Çok sayıda kırılabilir eşyanın bulunduğu dükkânında eserlere değerli bir zarar gelmediğini itiraf ederek, şunları kaydetti: “Biz de şaşırdık. 2. gün dükkânımın yıkıldığını göreceğimi kabul etmeye geldim. pencerem inmesin ve herhangi bir rastgele yağmaya sebep olmasın diye penceremin kapanmasını istedim.Gelip mağazayı açtığımda ben de inanamadım.Zaten fazla vakit geçiremedim. çok değişik bir panik hali.çabuk geldim kapattım geri gittim dün ilk defa tekrar girdim dükkana sağlam yemek takımlarının setlerinden bir kaç modül tabak düşmüş bir iki tabak tabağımdan düştü, şimdilik başka bir şey yok.”

Binanın sağlam konstrüksiyonundan dolayı mağazadaki ürünlerin zarar görmediğini kaydeden Kabil, binayı yapan müteahhitin bir arkadaş olduğunu kaydederek, bu konu sorulduğunda mimar ve mühendisler ne derse onu yaptığını söyledi.

inhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu