Haber

Kavak’ta nefes kesen güreş şenliği

Kavak’ta nefes kesen güreş şenliği

SAMSUN – Samsun’un Kavak ilçesinde bu yıl 10’uncusu düzenlenen klasikleşmiş Yaşar Doğu Karakucak Güreş Şenliği, kıyasıya mücadeleye sahne oldu. Güreş turnuvasının başpehlivanı Özkan Yılmaz olurken, festivalde düzenlenen yaz konseri ile vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Kavak Güvenpark Piknik Alanı’nda sabah saatlerinde başlayan şenliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 500 güreşçinin katıldığı güreş turnuvasında küçük sporculardan büyük kategorideki sporculara kadar tüm güreşçiler kazanmak için ter döktü. Başpehlivanlar maçında rakibi Serdar Çavuşoğlu’nu mağlup eden eski Kırkpınar Şefi Pehlivan Özkan Yılmaz birinci oldu. Güreşlerin ardından Esra Ağce, Rahmi Aydın, Samsunlu Fehmi ve Ferhat Portakal’ın verdiği konserlerde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

“Vatandaşlarımızı fırsat buldukça bir araya getirme kaygısı taşıyoruz”

Festivalin coşkulu geçtiğini ifade eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak’ta tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Merhum Yaşar Doğu’nun memleketi burası. Yaşar Doğu’yu bir kez daha rahmetle anıyorum. şu anda çok keyifli bir program.Katılım olağanüstü güzel.Bugün burada 500 pehlivanımız ter döktü.İzleyicilerimiz coşkuyla takip ediyor.4 sanatçımız sahne aldı.Vatandaşımızı fırsat buldukça ortaya çıkartmanın derdindeyiz.Çünkü yurt dışında çok vatandaşımız var takip ediyorlar Cenab-ı Allah daha nice güzel programlar nasip etsin.”

Şenliğin yanı sıra Samsun Valisi Doç. Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Ersan Aksu ve kaymakamlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu